تولید کننده دستگاه پخت نان لواش درجه ۱ در سال ۹۹

دستگاه پخت نان لواش: بهترین تولید کننده دستگاه پخت نان لواش در سال ۹۹ چه شرکتی بوده است؟ دستگاه پخت نان لواش درجه ۱ و با کیفیت باید نکات و ویژگی‌های خاص و تعیین شده‌ای را داشته باشد. شما باید برای اینکه بتوانید یک محصول خود خریداری کنید قبل از هر چیز به کیفیت آن دقت نمایید. کیفیت دستگاه‌های پخت نان لواش در درجه اول قرار دارد و شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که یک خریدار باید قبل از قیمت محصول به کیفیت آن دقت داشته باشد تا نان و محصول تولیدی از نظر داشتن کیفیت و بهداشتی مرود تأیید مصرف کننده باشد.

شرکت ایران فر دستگاه‌های تولیدی خود را با مواد اولیه با کیفیت و قطعات تضمین شده طراحی و تولید می‌کند. قطعات و مواد به کار رفته در دستگاه‌های پخت نان اگر از نظر کیفیت مرغوب نباشند باعث می‌شود تا خورده‌هایی از مواد بدنهٔ دستگاه بر روی خمیر نان ریخته و ایجاد مشکل نماید.

دستگاه پخت نان لواش

انواع دستگاه صنعتی پخت نان

دستگاه پخت نان لواش:

در نانوایی‌ها دستگاه‌هایی قرار داده شده است که هر کدام در ابعاد و اندازه‌های مختلفی است. دستگاه پخت نان بربری، نان سنگک، نان لواش، نان حجیم و نیمه حجیم و … با یکدیگر تفاوت دارند. این تفاوت‌ها تنها برای پخت مؤثر است ولی در ویژگی‌ها و کیفیت آن تاثیری ندارد.

دستگاه دوار پرتابل و دستگاه تونلی جز اصلی‌ترین و کاربردی‌ترین دستگاه‌هایی هستند که برای پخت نان مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها با فناوری جدید تولید شده و کمک کرده است تا پخت و کیفیت نان افزایش پیدا کند. در نانوایی‌های کوچک و رستوران‌ها از دستگاه دوار پرتابل استفاده می‌کنند. ولی دستگاه تونلی تنها زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که نیاز به تولید حجم بالایی از محصول است. چرا که توانایی دستگاه صنعتی تونلی بسیار بالا بوده و می‌تواند در مقدار زیاد انواع نان‌های صنعتی و سنتی را تولید نماید.

دستگاه پخت نان لواش

فناوری مدرن دستگاه پخت نان لواش

دستگاه پخت نان لواش:

دستگاه پخت نان دوار پرتابل که برای نان لواش بیشترین استفاده را دارد در گذشته به صورت معمولی مورد استفاده قرار می‌گرفت. این دستگاه ایرادات زیادی داشت و یکی از این مشکلات ناتوانی در کنترل دما، اسراف کردن در مصرف سوخت و … می‌توان اشاره کرد.

با بروز شدن این دستگاه‌ها و روی کار آمدن دستگاه پرتابل، بسیاری از مشکلات رفع شده و دیگر نیازی نیست با سختی نان مورد نظر را تولید نمود. هم اکنون این دستگاه‌ها به خاطر دارا بودن ویژگی‌هایی نظیر استفاده از سیستم کنترل دما و حرارت (اینورتر)، صفحهٔ چدنی برای پخت نان (به دلیل گرم شدن و انتقال حرارت با سرعت زیاد)، قابل جابه جایی و حمل و … جز دستگاه‌های کاربردی به حساب می‌آید.

 

تماس با مشاوران