شرکت ایران فر سازنده دستگاه پخت نان

شرکت ایران فر

تولید کننده دستگاه های پخت نان و قنادی

درباره ما

WhatsApp Image 2020-09-06 at 17.22.27

درباره ایران فر

شرکت ایران فر با استفاده از تکنولوژی روز اقدام به عرضه و فروش انواع فر های صنعتی قنادی و پخت نان و دیگر دستگاه های پخت با کیفیت تضمینی نموده و با در اختیار داشتن پرسنل قوی و تیم فروش به روز توانسته است محصولات خود را در بازارهای داخلی و خارجی عرضه نماید. داشتن تنوع بالا و عرضه محصولات با کیفیت و تحویل سفارشات در سریعترین زمان ممکن باعث افزایش مشتریان دائمی این مرکز شده است.

تاریخچه ایران فر

شرکت ایران فر در سال ۱۳۸۰ تولید خود را در زمینه تولید دستگاه های قنادی و پخت نان شروع نمود و با تولید دستگاه های صنعتی با کیفیت توانسته است با رضایت صد در صدی مشتریان و صادرات محصولات خود به خارج از کشور افتخارات شایانی را کسب در این زمینه کسب نماید.

مشاوران ما در شرکت ایران فر در ساعات اداری ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ پاسخگو شما عزیزان خواهند بود.

تاریخچه نان

این نان‌ها برخلاف نان های امروزی شکلی ابتدایی از نان بدون مخمّر بود که به صورت ورقه ای بوده و از ترکیب آرد و آب تهیه می‌شد. به مرور زمان نان‌هایی تهیه شد که در تهیه آن‌ها از مخمّر استفاده می کردند.

برای مثال در حدود ۹۰۰۰ سال پیش کشاورزان سومری در درّه‌های حاصلخیز مسوپوتامیا برای تهیه نان گندم از مخمّرهایی استفاده می کردند که به طور طبیعی از ترکیب غلات خرد شده خام با آب تهیه می شدند.

آنها با توجه به دانشی که در مورد تخمیر با مخمّرهای وحشی داشتند به تهیه این مخمّرها می‌پرداختند. خمیرهایی که آنها درست می کردند کمی ترش بود و قرص های سنگینی از نان با بافت زبر و خشن از آنها پخته می‌شد. تهیه چنین نان هایی که با کمک خمیرترش یا خمیرمایه صورت می پذیرد هنوز هم در آسیای میانه وجود دارد و یکی از نمونه های آن سنگک ایرانی است.

برای آشنایی با بهترین نان برای معده بر روی لینک زیر کلیک کنید:

ارتباط با پشتیبانی